ترک آلپرازولام

کلینیک ترک اعتیاد کرج
علائم اعتیاد و عوارض مصرف تریاک
دی 4, 1401
کلینیک ترک اعتیاد کرج
عوارض مصرف همزمان الکل و ماری جوانا
دی 4, 1401

بهترین و سریعترین روش ترک آلپرازولام

آلپرازولام که بسیاری آن را به نام زاناکس می شناسند، دارویی آرام بخش و کاهش دهنده فعالیت سیستم عصبی مرکزی (CNS) می باشد و عموما تجویز آن به منظور درمان اضطراب، بی خوابی و تشنج می باشد. مصرف آلپرازولام تحت نظر پزشک متخصص، برای بسیاری از بیماران سرنوشت ساز می باشد بطور ویژه ای در درمان اختلال اضطراب فراگیر (GAD) و اختلال وحشت زدگی و هراس بسیار موثر می باشد اما سوء مصرف و یا هرگونه مصرف خودسرانه آن می تواند باعث وابستگی و اعتیاد مصرف کننده شود که به همین منظور ترک آلپرازولام، نیازمند دریافت خدمات روانپزشکی و روان درمانی و بستری در کلینیک ترک اعتیاد کرج بهبودی، به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کرج می باشد.

تشخیص اضطراب فراگیر و مصرف آلپرازولام، نیازمند معاینات پزشکی می باشد اما بصورت خلاصه، بیمار باید بطور حداقلی 3 مورد از علائمی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت را به مدت حداقل 6 ماه تجربه نماید:

 نگرانی مداوم، شدید و غیر واقعی در مورد مسائل روزمره زندگی

 پیش بینی عواقب فاجعه آمیز و مصیبت بار

 بی قراری یا تحریک پذیری

 ناراحتی و پریشانی خاطر

اختلال در تمرکز

 کج خلقی

نیمه عمر آلپرازولام، حدودا 11 ساعت می باشد اما اثرات مصرف آن بعد از گذشت 4 ساعت از مصرف بطور کامل از بدن خارج می شود به همین جهت در بسیاری از موارد پزشکان با توجه به شدت بیماری، مصرف آن را تا چندین بار در روز تجویز می کنند. آلپرازولام، همچون دیگر بنزودیازپین ها، با افزایش گاما آمینوبوتیریک اسید در مغز مصرف کننده باعث کند شدن تکانه های عصبی در بدن ایجاد اثرات آرام بخش و ضد اضطراب در مصرف کننده می شود.

آیا آلپرازولام اعتیاد آور می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، بله
آلپرازولام، در افرادی که دارای اختلالات مصرف مواد مخدر هستند یا به دنبال سرمستی هستند بسیار پرخطر در نظر گرفته می شود چرا که یک بنزودیازپین بسیار قوی است و می تواند اثرات لذت بخشی داشته باشید که برخی از آنها عبارتند از:

سبکی سر و گیجی

آرامش و خونسردی

احساس غیر واقعی بودن

اثرات سوء مصرف آلپرازولام ممکن است، باعث وسوسه شما شود و تمایل داشته باشید که آن را بدون تجویز پزشک استفاده نمایید. این واقعیت که شما در عرض چند دقیقه تاثیرات این دارو را احساس خواهید کرد، ممکن است شما را فریب دهد. آلپرازولام همچنین باعث می شود غلظت خون طی ۱ تا ۲ ساعت به حداکثر برسد که نشان می دهد سوء مصرف آلپرازولام، علاوه بر اعتیاد می تواند عوارض شدیدی برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

ترک آلپرازولام

ترک آلپرازولام

عوارض مصرف آلپرازولام

فراموشی

کاهش علاقه و لذت

مشکل در هماهنگی

لرزیدن

کاهش اشتها

کاهش یا افزایش وزن

متوقف شدن قاعدگی

دوبینی

مشکلات حافظه

عدم توانایی در کنترل نفس

افسردگی

فقدان احساسات

آلپرازولام چه مدت در بدن باقی می ماند؟

مصرف آلپرازولام در آزمایشات متعددی قابل تشخیص است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت:

مصرف آلپرازولام، به مدت 5 الی 7 روز پس از آخرین مصرف به کمک آزمایش ادرار قابل تشخیص است

مصرف آلپرازولام، به مدت 3 روز پس از آخرین مصرف به کمک آزمایش بزاق قابل تشخیص است

مصرف آلپرازولام، به مدت 1 الی 6 روز پس از آخرین مصرف به کمک آزمایش خون قابل تشخیص است

مصرف آلپرازولام، به مدت 1 الی 7 روز پس از آخرین مصرف به کمک آزمایش مو قابل تشخیص است

کلینیک ترک اعتیاد

ترک آلپرازولام

علائم و نشانه های اعتیاد به آلپرازولام

اعتیاد به آلپرازولام، با علائم و نشانه هایی همراه است که شناخت این علائم می تواند تاثیر بسزایی در تشخیص اعتیاد و انجام اقدامات درمانی داشته باشد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

متمرکز شدن روی دوز بعدی

  از دست دادن حافظه و یا ایجاد تغییرات خلقی

پیگیری برای خرید سریعتر آلپرازولام قبل از اتمام و مراجعه دوباره به پزشک

ترک آلپرازولام

بیشترین مورد تجویز آلپرازولام در درمان اختلال اضطراب، حملات پانیک می باشد که توسط پزشک تجویز می شود و مصرف طولانی مدت و خارج از دستور پزشک آن می تواند باعث ایجاد وابستگی یا اعتیاد شود که درمان وابستگی آن نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در مرکز ترک اعتیاد کرج بهبودی می باشد و هرگونه ترک ناگهانی و خودسرانه آن ممکن است منجر به بروز علائم ترک می شود. در برخی موارد، ترک آلپرازولام بدون نظارت پزشک مواد مخدر ممکن است منجر به مرگ شود. متخصصان هشدار می دهند که به دلیل خطرناک بودن قطع مصرف بنزودیازپین ها، رعایت موارد خاصی برای اقدام به ترک مناسب و ایمن، ضروری است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *