ترک حشیش

ترک مرفین
ترک مرفین
شهریور 21, 1401
ترک پتیدین
ترک پتیدین
شهریور 21, 1401

بهترین و سریعترین روش ترک حشیش

حشیش محرکی همچون ماری جوانا است و از شاه دانه بدست می آید. بطور کلی، حشیش از صمغ برگ و ساقه گیاه شاهدانه بدست می آید و قهوه ای رنگ است و مصرف این محرک عوارض شدیدی بر سلامت روانی و جسمانی مصرف کننده دارد.
مکانیزم عملکرد حشیش، تاثیر بر سیستم عصبی و اختلال در عملکرد مغز می باشد. حشیش بلافاصله، بعد از مصرف جذب سیستم گردش خون می شود و از این طریق به مغز مصرف کننده می رسد و اختلالات متعددی در عملکرد صحیح آن ایجاد می کند که این اختلالات می تواند باعث افزایش اشتها، احساس وحشت و توهم شود. حشیش در مقایسه با ماری جوانا غلظت بالاتری دارد و روغن حشیش که فراوری شده این محرک است شدت و قدرت اعتیادآوری بالایی دارد.

حشیش با نام های متعدد دیگری نیز خرید و فروش می شود که از متداول ترین آنها می توانیم به پنیر، بنگ، چرس و یا سیگاری اشاره نماییم.

وابستگی و اعتیاد به حشیش، بیش از جسم مصرف کننده، باعث ایجاد وابستگی روانی نیز می شود به همین جهت ترک حشیش، نیازمند دریافت خدمات روان درمانی و روانپزشکی تحت نظر مجرب ترین متخصصین و درمان گران اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد کرج بهبودی به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کرج می باشد.

عوارض مصرف حشیش

سوء مصرف حشیش، عوارض روانی و جسمانی متعددی برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت که برخی از متداول ترین آنها عبارتند از:

اختلال در عملکرد و میل جنسی

اختلال در حواس بینایی، شنوایی و لامسه

تشنج

تحلیل بافت مغز

اختلال در سیستم ایمنی

اضطراب

توهم

هذیان و جنون

اختلال در عملکرد سیستم تجزیه و تحلیل مغز

اختلالات خواب و عدم درک صحیح زمان و مکان

تغییر غلظت هورمون ها و بی نظمی قاعدگی

ابتلا به سرطان ریه

بیماری های تنفسی

عدم تعادل و بی توجهی در اطراف

افزایش فشار خون و ضربان قلب

حملات اضطرابی و گیجی

اختلال در سیستم ایمنی

اختلال در حافظه، یادگیری و بی انگیزگی

اختلال در حفظ تعادل و مهارت های حرکتی

ترک حشیش

ترک حشیش

تاثیر حشیش بر مغز

مصرف طولانی مدت حشیش، صدمات جبران ‌ناپذیری بر سلول ‌های مغز وارد می‌کند که این صدمات باعث بروز انواع اختلالات مغزی، تحلیل بافت مغز، توهم، اختلالات روانی و کوچک شدن مغز می شود و در نهایت باعث از دست دادن حافظه و کاهش یادگیری خواهد شد. از سوی دیگر از آنجایی که دود حشیش بعد از مصرف جذب سیستم گردش خون می شود، با رسیدن به مغز و ایجاد اختلال در عملکرد صحیح مغز باعث بروز احساس نشئگی در مصرف کننده خواهد شد و در نتیجه چشم ها، پوست، سیستم گوارشی و گردش خون و سیستم عصبی تحت تاثیر مصرف این محرک قرار می گیرند از دیگر تاثیرات آن می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

افزایش اشتها

احساس وحشت و توهم

اضطراب، بدبینی و پارانویا

عدم درک صحیح از گذر زمان

مشکل در حل مسئله و حافظه

تغییرات و نوسانات خلقی پیاپی

آیا حشیش اعتیادآور است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، بله

وابستگی به حشیش در مدت زمان کوتاهی اتفاق می افتد و این ایجاد وابستگی می تواند بعد از مصرف باعث بروز نشانه هایی در مصرف کننده شود که به کمک شناخت این علائم می توان به اعتیاد بیمار آگاه شد و برای درمان و کمک به آن اقدام کرد که در ادامه به معرفی برخی از مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

علائم و نشانه های مصرف حشیش

حملات اضطرابی و گیجی

افزایش فشار خون و ضربان قلب

خشکی دهان ضمن افزایش اشتها

عدم تعادل و بی توجهی در اطراف

بیماری های ریوی، برونشیت و سرفه

نوسانات خلقی و متغیر بودن احساسات

سرخی چشم ها و اختلال در درک رنگ ها

گیجی و عدم درک صحیح صدا و جهت صدا

ترک حشیش

ترک حشیش

تاثیر حشیش بر زندگی مصرف کننده

اعتیاد به حشیش، علاوه بر عوارضی که برای مصرف کنندگان به همراه دارد تاثیرات بسیار منفی بر زندگی بیماران دارد که اختلال در عملکرد شناختی رفتاری و ادراکی مصرف کننده، احساس ناتوانی و عدم کسب موفقیت از مهمترین آنها می باشد. از سوی دیگر باید اطلاع داشته باشید که 6 ماه مصرف حشیش عوارض طولانی مدت ۲ ساله بر سلامت بیمار دارد و ممکن است مصرف کننده تا ۳ روز بعد از مصرف حالت کندی در فکر کردن داشته باشد.

ترک حشیش در منزل

حشیش منشاء گیاهی دارد و همانطور که در ابتدا گفتیم، از صمغ گیاه حشیش بدست می آید به همین جهت بسیاری از بیماران اعتیاد بر این باورند که مصرف آن وابستگی ایجاد نمی کند و ترک آن در منزل امکان پذیر است که در این خصوص باید بدانید که این یک باور کاملا اشتباه است و باید بدانید که درمان این وابستگی های تنها در کلینیک ترک اعتیاد کرج بهبودی، تحت نظر روانپزشک و تیم روانشناسی امکان پذیر است و هر گونه ترک خودسرانه آن نتیجه ای جز بروز علائم ترک در مصرف کننده را به همراه نخواهد داشت که بر ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت، همچنین باید بدانید که مقابله با علائم ترک از اصلی ترین دلایل بازگشت به اعتیاد و مصرف مجدد می باشد.

علائم ترک حشیش

افسردگی

بی‌‌ خوابی

بی ‌‌قراری

اضطراب

تحریک پذیری

ترک حشیش

وابستگی به حشیش هم جسمانی و هم روانی می باشد به همین جهت بدیهی است که درمان آن نیازمند دریافت خدمات مشاوره روانشناسی و روانپزشکی می باشد و باید در مرکز ترک اعتیاد کرج بهبودی انجام بگیرد و هرگونه ترک خودسرانه آن عوارض مخربی برای سلامت مصرف کننده به همراه خواهد داشت. با توجه به این موارد، ترک حشیش از اصلی ترین خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد کرج بهبودی به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کرج می باشد و کلیه برنامه درمان آن بصورت تخصصی زیر نظر درمانگران با تجربه انجام می گیرد.

pdf مقاله ترک حشیشمرکز-ترک-اعتیاد-بهبودی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *